iOS 8 – Hledáte složky Fotoaparát a Fotostream? Vše o fotkách v iPhonu a iPadu!

iOS 8 - Kde jsou složky Fotoaparát a Fotostream? Vše o fotkách v iPhonu a iPadu

V iOS 8 došlo ke změnám v zobrazení vašich fotografií. Zmizely alba Fotoaparát a Fotostream, což některé uživatele zaskočilo. V následujícím textu nalezte vše co byste o fotografiích v iOS zařízeních měli vědět.

Obrázky v iOS 8

Obrázky (Menu spodní lišty)

Nejprve je nutno říct, že žádné fotografie se vám neztratily, jen jsou jinak zobrazené – uspořádané! Všechny vaše fotografie, včetně těch z jiných zařízení (Které jsou synchonizované přes Můj fotostream), naleznete ve složce Obrázky (Spodní lišta) v aplikaci Obrázky. Složka Fotoaparát a složka Fotostream byla v iOS 8 odstraněna/nahrazena. Obrázky lze v této složce zobrazit v několika režimech: Roky, Sbírky a Okamžiky.

Rychlé prohlížení náhledů

Při podržení prstu na fotografii v zobrazení Roků a Sbírek (Ve složce Obrázky), se zobrazí větší náhled. Následně můžete posouvat prstem a prohlížet si větší náhledy dalších fotografií. Když prst pustíte, zobrazí se fotografie přes celý displej. V zobrazení velkého obrázku můžete ten samý trik použít u zobrazených miniaturních náhledů pod fotografií. Další velkou fotografii zobrazíte samozřejmě pouhým posunutím fotografie prstem do strany.

Jak zobrazit mapy s fotografiemi?

Složku Mapa již iOS 8 nenabízí (škoda), funkce však v systému zůstává. Stačí kliknout v zobrazení Roků, Sbírek a Okamžiků (Ve složce Obrázky) kamkoliv na řádek, kde se nachází nad miniaturami fotografií text s popisem místa.

Jak jednoduše sdílet celý okamžik – Souhrn fotografií

V zobrazení Okamžik lze jednoduše sdílet celý jeden souhrn fotografií. Ten je inteligentně rozdělen podle času a místa zároveň. Jde tedy o praktické rozdělení. V praxi pak fotky z celodenního výletu budou pokupě v jednom „okamžiku“. Pro sdílení celého okamžiku, nebo jeho části, zvolte volbu Sdílet zcela vpravo.

Sdílené (Menu spodní lišty)

Další položkou na spodní liště je složka Sdílené, zde se nachází vaše složky, které jste nasdíleli dalším osobám, nebo v rámci Rodinného sdílení.

Alba (Menu spodní lišty)

Poslední položkou v nabídce jsou Alba. Zde naleznete více složek (Alb), podle toho jak moc fotíte a podle toho kolik si zde sami složek (Alb) vytvoříte nebo kolik jich zde automaticky vytvoří aplikace fotoaparátů třetích stran či aplikace pro úpravu fotografií.

Všichni zde však naleznou základní složky s názvy Naposledy přidáno a Naposledy smazáno. Jejich funkce myslím není potřeba detailně vysvětlovat. V naposledy zobrazovaných se také budou objevovat fotografie automaticky synchronizované přes Fotostream. Složka Naposledy smazáno funguje jako koš, který je nutné, v případě potřeby, ručně vysypat. Není to však nutné. Fotografie se automaticky smazají po 30ti dnech. Všimněte si, že se zde na každé fotografii zobrazuje počet dnů do automatického smazání – hezké.

Dalšími vašimi běžnými složkami nejspíše budou: Videa, Panoramata, Časosběr, nebo Instagram.

Novou složkuAlbum – vytvoříte tlačítkem PLUS vlevo nahoře.

Dle mého názoru je toto rozdělení praktické a jednoduché.

Nastavení Obrázků a Fotoaparátu

iOS 8 - Kde jsou složky Fotoaparát a Fotostream? Vše o fotkách v iPhonu a iPadu

Jak nastavit Můj fotostream

Nastavení -> Obrázky a fotoaparát -> Můj fotostream
Pro funkční synchronizaci fotek mezi vašimi Apple zařízeními musíte mít povolenu funkci Můj fotostream a Sdílení fotek na iCloudu!

Co je souhrn fotografií?

Nastavení -> Obrázky a fotoaparát -> Souhrn fotografií
Tato volba pouze zmenší počet náhledů (V případě, že máte hodně fotografií) v zobrazení Roků, Sbírek a Okamžiků, které se nacházejí ve složce Obrázky. Doporučuji neaktivovat abyste viděli všechny fotografie.

Jak při focení HDR fotografí ukládat zároveň běžnou fotografii

Nastavení -> Obrázky a fotoaparát -> Aktivujte Ponechat normální

Odkaz na tento návod naleznete v iOS 8 Tipech a trikách