Apple nezvládl start předobjednávek nového iPhonu 6

Apple opět nezvládl start předobjednávek nového iPhonu

Stejně jako každým rokem, tak i letos se stal začátek přeobjednávek nového iPhonu 6 pro některé doslova noční můrou. V USA začal tento proces fungovat velmi brzy ráno, ale servery nestíhaly a byly mimo na další dvě a půl hodiny.

Na Twitteru se ihned začaly objevovat nenávistné komentáře na adresu Applu a dá se říci, že i právem. Apple neprodává iPhone prvním rokem, takže by se mohl z minulých let a především minulých chyb poučit. Je jasné, že poptávka po novém iPhonu bude obrovská, proto by měla společnost najít cestu, jakou tento proces co nejvíce usnadnit. Během týdne je to pro Apple již druhý neúspěch. Ano, narážím na fiasko okolo živého streamu keynote, kde označení „nepovedený“, je ještě hodně mírný verdikt.

Apple však nebyl jediným kdo měl s předobjednávkami problém. Také operátoři AT&T a Verizon mají problémy s vysokou poptávkou a některé modely rozhodně nebudou schopni doručit hned 19. září. Dobrou zprávou pro Apple může být, že čísla předobjednávek se opět vyšplhají do obrovských výšin.