Apple se prý vrátí u iPhonů 6 ke spolehlivějším MLC NAND flash pamětem

Apple se prý vrátí u iPhonů 6 ke spolehlivějším MLC flash pamětem

Ve zprávě od BusinessKorea se tvrdí, že se Apple, kvůli problémům s iPhony 6 se 128 GB, chce vrátit k NAND flash pamětem typu MLC, které používal u minulých generací iPhonů.

Apple nasadil u iPhonů 6 levnější a kapacitnější TLC (triple-level cell) NAND flash paměti, které nejspíš způsobují (Prakticky velmi vyjímečně) problémy u téměř zaplněných 128 GB variant iPhonů 6. Korejský web se domnívá, že Apple na tyto zprávy reaguje a hodlá se vrátit ke spolehlivým MLC (multi-level cell) NAND flash pamětem, které jsou však dražší a zároveň méně kapacitní, tedy nejspíš i objemnější při použití stejného výrobního procesu.

TLC paměti totiž zvládnou ukládat 3 bity na jednu buňku, MLC jen 2 bity. Pak ještě existují SLC (single-level cell), které dokáží uložit na jednu buňku 1 bit informace.

Jestli se zpráva zakládá na pravdě je těžké posoudit. Je dost možné, že nikoliv, neboť problém se může vyskytovat sporadicky a půjde vyřešit jinak – softwarově. Například nepopulárním mírným snížením kapacity, ale zde pouze hádám, problematice dopodrobna nerozumím..