iOS 8 vychází už dnes večer – Co byste měli vědět před aktualizací a proč je dobré počkat

iOS 8 vychází dnes večer - Co byste měli vědět před aktualizací a proč je dobré počkat

Apple dnes večer našeho času (cca kolem 19. hodiny) vypustí iOS 8, které přinese celou řadu nových funkcí. Nebude to taková změna jako v případě iOS 7, ale je dobré si připomenout několik věcí co byste měli před instalací udělat, nebo proč byste měli aktualizaci odložit.

Nové funkce iOS 8 jsou provázané s OS X Yosemite, který bohužel nevyjde současně s iOS 8. Na novou verzi OS X si budeme muset nejspíš pár týdnů počkat. Zdržení je způsobeno laděním nového operačního systému pro Macy, ale může být způsobeno i chystanými inovovanými produkty, které Apple ještě představí do konce roku. Na zásadní problém s provázaností jsme vás dnes upozornili v článku Aktivaci iCloud Drive v iOS 8 raději ještě odložte.

Budu aktualizovat ihned!

Pokud se rozhodnete aktualizovat ihned jak to bude možné, počítejte s obvyklými problémy danými obrovským globálním zájmem. Přehlcené servery, opakované pokusy o aktualizaci nebo přetížené autentizační servery, které vám nedovolí aktualizaci dokončit. Nemá cenu se nijak nervovat, na iOS 8 aktualizujete daleko rychleji během zítřka.

Zálohujte

Před aktualizací zkontrolujte, zda máte aktuální zálohu v iTunes, nebo iCloudu. Skoro bych vám radil udělat si tentokrát kompletní zálohu do počítače přes iTunes. Co kdyby měl iCloud nějaké problémy jako mnohokrát v nevzdálené minulosti. Nápor stovek milionů zákazníků bude pro Apple další zkouškou jeho datových center. Zálohu je mít dobré pro všechny případy tak jako tak..

Aktualizace je nevratný proces

Tedy téměř. Existují sice postupy, jak se vrátit ke starší verzi, ale není to nic pro běžného uživatele. Na iOS 7 nadávalo spousta uživatelů, co když se vám iOS 8 nebude líbit. Můžete s aktualizací počkat a číst dál muj-ipad.cz, kde se dozvíte o případných problémech.

Kompatibilita aplikací

Vývojáři měli relativně dost času na to, aby připravili své aplikace pro iOS 8, ale přeci jen to všichni nestihli a pak je tu také schvalovací proces. Zkrátka než budou všechny aplikace pro iOS 8 připraveny, zabere to nějaký čas. A řeč je i o těch klíčových, které používáte každý den. Může jít například o Dropbox, kde nebude fungovat dobře synchronizace.

Pro následující dny až týdny se připravte, že bude opravdu hodně aktualizací!

Starší zařízení

Pokud máte starší zařízení, zvažte aktualizaci. Mnoho uživatelů si pak stěžuje, že systém neběží tak rychle jako předtím a na další problémy. Dalším faktem je, že nové funkce iOS 8 nejsou podporovány u starších zařízení. Mluvím o skvělé funkci iOS Continuity, která nebude podporována u zařízení iPhone 4s, iPad 3 a starších.

Nový systém obsahuje vždy chyby

Pokud se chcete vyhnout porodním problémům iOS 8 není nic jednoduššího než počkat. Apple vydává standardně opravné verze během několika dalších týdnů. Na některé chyby se zkrátka přijde až při ostrém nasazení systému mezi veřejností.