iPhony 6 mohou za nejvyšší míru přeběhlíků od Androidu za poslední 3 roky

Tim: iPhone 6 a 6 Plus mohou za nejvyšší míru přeběhlíků od Androidu za poslední 3 roky

Během včerejšího zveřejňování finančních výsledků Applu se Tima Cook zeptali na prodeje jednotlivých modelů iPhonů. Jde o iPhony 6, 5s a 5c. Tim jako obvykle odmítl sdělit konkrétní čísla, ale řekl, že všechny modely se prodávaly dobře a samozřejmě iPhone 6 nejvíce.

Apple prodal v 1. fiskálním čtvrtletí 74,5 milionů iPhonů, o 46% více iPhonů než ve stejném období před rokem. To je astronomický růst za kterým stojí nepochybně prodeje v Číně. Čínský trh má navíc rád větší úhlopříčky, a tak to do sebe krásně zapadlo. Tim mluvil o obecně o geografických preferencích, ale z jeho úst opravdu nic konkrétního nezaznělo. Prodeje v Číně tedy nepotvrdil, ale ani nemusel.

Zajímavější věcí, kterou Tim řekl je, že s prodeji iPhonů 6 zaznamenali nejvyšší míru (poměr) přeběhlíků od Android zařízení za poslední 3 roky. Podstatným důvodem bude opět úhlopříčka. Možná i výdrž na baterii, kde se iPhony 6 podstatně polepšily a Android zařízení na tom jsou stále mizerně.

iPhony 6 přivedly spousta zcela nových zákazníků a Tim očekává další výrazný růst i roce 2015. Nakonec řekl, že iPhone 6 je nejlepším smartphonem na světě.

Samozřejmě! Než vyjde iPhone 6s (7)! :)