Jak se Apple brání proti zneužívání 14-denní lhůty pro vrácení nákupů v App Store

Jak se Apple brání proti zneužívání 14-denní lhůty pro vrácení nákupu v App Store

Před 14ti dny (aby se to nepletlo..) umožnil Apple Evropanům nechat si vrátit peníze z nákupů v App Store ve lhůtě 14ti dní od obdržení účtenky emailem, bez udání důvodu. Všechny okamžitě napadla otázka, jak bude mít Apple ohlídané případné zneužívání. Vždyť většina her lze dohrát během několika hodin, tedy ještě dříve než účtenka mailem dojde.

Řešení Apple je předvídatelné. Jeden uživatel iOS produktů chtěl vyzkoušet, jak bude Apple reagovat, když si nechá vracet peníze opakovaně. Utratil asi 40 dolarů za různé aplikace a nechával si za ně vracet peníze. Po vrácených 25 dolarech se mu při dalším nákupu v App Store objevila hláška zobrazená výše na obrázku. Tedy, že buď nákup stornuje, nebo že bere na vědomí, že tuto aplikaci nebude moci vrátit.

Zkrátka a jednoduše, Apple má nějaký limit. Nejspíš bude nastaven jednak cenou kolem 25 dolaru a nejspíš i nějakým časovým intervalem. Tuto hlášku vidí zmíněný uživatel nyní před každým nákupem, ale jistě ji neuvidí už napořád, nějaký časový interval tam být musí.. Podmínek ale může být daleko více, například založených na historii vašich nákupů. Takové detaily se však nejspíš nikdy nedozvíme.

Nic se nemá přehánět.. Navíc ty hry jsou „za Éčko“..