Komponenty iPhonu 6 stojí 200$ a Samsung stále dodává čipy A8

Komponenty iPhonu 6 mají hodnotu 200$, Samsung stále dodává čipy A8

IHS iSuppli se blíže podívali na všechny komponenty nacházející se v novém iPhonu 6 a konkrétněji tedy na to, jakou výrobní hodnotu nový iPhone vlastně má. Mimo jiné také zjistili, že TSMC není jediným dodavatel čipů Apple A8.

16GB iPhone 6 tedy nese výrobní cenovku 200 dolarů a pro Apple to znamená 69% výši hrubé marže z produktu. Tato cena samozřejmě nezahrnuje cenu vývoje zařízení, marketingu a distribuce, ale i tak přináší zajímavý pohled na výrobní náklady.

Apple má rovněž větší marži ze zařízení s vyšší kapacitou. Například model se 128GB by měl správně stát o 47$ více, ale v obchodě jeho cenovka vyšplhá až o 200$ více. Zajímavější výrobní cena je pak odhadována u většího iPhonu 6 Plus, ten totiž podle všeho stojí o pouhých 16$ více než iPhone 6. Pokud si vezmeme, že iPhone 6 Plus nabídne o kus větší displej nebo optickou stabilizaci obrazu, tak je cenový rozdíl velmi malý.

Další zajímavou zprávou je fakt, že 40% čipů A8 stále ještě dodává Samsung a to i navzdory předchozím zprávám, že by se většinovým dodavatelem mělo stát TSMC.