Návod – DFU restore – Když iPad neodpovídá

Když už si nevíte rady a nepomáhá ani tvrdý reset – hard reset (Současné držení zapínacího a Home tlačítka. Objeví se posuvník pro vypnutí. Držte dále obě tlačítka dokud se iPad nerestartuje.) je na řadě DFU restore. Tento proces uvede iPad (nebo jakékoliv jiné iOS zařízení) do zcela čistého stavu. Dal by se přirovnat k formátování disku na PC. Následně nainstalujeme operační systém iOS znovu a vy budete mít zase svého iPada zcela funkčního. Tento postup platí pro iPady, iPhony i iPody Touch.

Několik dobrých rad jak se starat o iPad

iPad je nejlepší tablet, ale pořád je to složité elektronické zařízení o které bychom se měli dobře starat.

  • Nevystavujte iPad velkým teplotním rozdílům. Zabraňte kondenzaci vodních par. Špatný nápad je například s prochladlým iPadem lézt do sauny..
  • Pravidelně iPad synchronizujte s iTunes. Zabráníte tím případným ztrátám dokumentů vytvořených v aplikacích, nebo pozic odehraných ve hrách. Není nic jednoduššího než po nějaké kolizi obnovit data ze zálohy – tzv. Restore.
  • Dobré je používat ochranný obal, nebo i fólii, ale není to nutné. Osobně používám Apple Case obal, ale fólie se mi zdá zbytečná.
  • Starejte se dobře o baterii ať si zachová dlouho svojí kapacitu. iPad byste měli minimálně jednou za měsíc téměř vybít a souvisle zcela nabít.

A teď už k návodu. Pro jistotu zkontrolujte jestli iPad není pouze vybitý. Toto je poslední řešení a přijdete o všechny uložené dokumenty a herní pozice, které jste vytvořili od poslední synchronizace!

Přímé linky na stažení iOS

Linky na aktuální iOS naleznete zde.

Jak na DFU restore

Před DFU restorem zkuste hard reset – Současné držení zapínacího a Home tlačítka. Objeví se posuvník pro vypnutí. Držte dále obě tlačítka dokud se iPad nerestartuje.

Před uvedením iPadu do DFU módu aktualizujte iTunes (Help -> Check for Updates – aktualizace vyžaduje na PC restart!) a připojte iPad.

  1. Spusťte iTunes a připojte zařízení
  2. Stiskněte a držte tlačítka POWER a HOME současně
  3. Přesně po 10 sekundách uvolněte POWER tlačítko a HOME tlačítko stále držte dokud se neobjeví zpráva. Tlačítko POWER musí být uvolněno dříve než se objeví logo Applu!

Nyní iTunes ohlásí, že je iPad v restore módu a iPad nebude zobrazovat vůbec nic. Pokud je tomu jinak, postup opakujte.

Je možné, že se vám nepovede proces úspěšně provést napoprvé. Pokud zůstane černá obrazovka a zařízení nebude reagovat, postup opakujte a snažte se přesně dodržet postup.

Instalace iOS

iPad je stále připojený!
V iTunes klikneme na RESTORE s přidrženým ALT na Macu, nebo SHIFT ve Windows. Vyhledáte stažený aktuální operační systém a potvrdíte.

Instalace bude trvat několik minut. Pokud se instalace iOS zastaví odpojte iPad a znovu zapojte a opakujte instalaci iOS.

Po úspěšné instalaci se vás iTunes zeptají chcete-li obnovit data z posledního Backupu. Toto je důvod proč svůj iPad zálohovat! V opačném případě máte volbu všechny aplikace do iPadu přetáhnout ručně a vše znovu nastavit!