První zahraniční recenze iPhonu 6 a 6 Plus jsou pozitivní

První recenze iPhonu 6/6 Plus chválí zpracování, displej, fotoaparát i výdrž baterie

Po keynote na které byl představen iPhone 6 a iPhone 6 Plus, nabídl Apple několik nových zařízení známým novinářům a IT serverům, aby mohli nový produkt zrecenzovat ještě před jeho uvedením na trh, nebo lépe řečeno před doručením do rukou uživatelů.

Zdá se, že Apple a nový iPhone 6 u všech recenzentů více než uspěl. Všichni si chválí velmi kvalitní fotoaparát, který je jednoduše nejlepší na trhu. Krásný displej, především pak u iPhonu 6 Plus s obrovskou hustotou pixelů 401 ppi. Chvála se valí také na výdrž baterie. Ta dosahuje u iPhonu 6 dne a půl aktivního používání a u iPhonu 6 Plus vám baterie vydrží dokonce až 2 dny. Můžeme jen dodat: Konečně! Minimálně toto je důvod pro přechod na nový iPhone 6. Designově je telefon opravdu krásný a zpracování je precizní, přesně tak jak jsme u Applu zvyklí. Jediné co recenzentům vadí jsou ony pruhy na zadní straně a vyčnívající čočka fotoaparátu, kvůli které se telefon na rovné ploše lehce propadá, ale nejde prý o nic závažného.

Zde jsou některé drobné útržky z recenzí a poznatky, ale rozhodně doporučuji si přečíst celé recenze na jednotlivých serverech. Nutností je samozřejmě určitá znalost angličtiny.

Engadget: Podle recenze Engadget je iPhone 6 stále dostatečně pohodlný k používání jednou rukou hlavně kvůli novému tenčímu a zakulacenému tvaru. iPhone 6 Plus by pak autoři zvažovali pouze kvůli většímu displeji, používání jednou rukou je totiž již takřka nemožné.

The Verge The Verge si na nových telefonech považují hlavně výdrže baterie. Při svém testování rovněž naměřili výdrž na baterii den a půl u iPhonu 6 a dva dny u iPhonu 6 Plus. Podle autorů recenze je také iPhone 6 Plus, který se používá lépe v obalu protože hliníkové šasi při takovýchto rozměrech může být trochu „kluzký“. Dále je v recenzi velmi chválen displej, díky kterému máte pocit, že telefon opravdu ovládáte prstem. Jde tedy o pocitovou záležitost a jedině Apple nám dokáže dopřát takto přirozený pocit z používání telefonu. Nelze než potvrdit.

Walt Mossberg: Hodnotí připravenost aplikací na nové rozlišení displejů. Podle něj vypadají všechny aplikace jako na starých iPhonech, nic není rozmazané, poházené nebo nějakým způsobem neucelené. Nová Wi-Fi použítá u iPhonu 6 je prý až 2x rychlejší než v iPhonu 5S, hovoříme o stahovaní a uploadovaní.

To je jen krátký výčet poznatků jednotlivých recenzentů. Zdá se, že Applu se nový iPhone opět povedl na jedničku a to ve všech směrech. Jedinou vadou na kráse může být ona vystupující čočka fotoaparátu, ale to je jednoduše daň za čím dál menší tloušťky telefonu.

Mohlo by vás zajímat: